To sposób zarządzania obrotem odzieży ochronnej polegający na  automatycznym systemie wydawania i oddawania odzieży.

Podstawowy zestaw to 1 automat wydający i 1 automat zrzutowy dla odzieży brudnej. Odzież oznakowana jest chipami RFID. Każda osoba indywidualnie za pomocą swojej osobistej karty loguje się do systemu i odbiera odzież niezbędną do wykonywania swojej pracy. Po jej zakończeniu odzież ochronna ponownie trafia do zrzutni znajdującej się w szafie vendingowej. W dalszej kolejności odzież specjalnym transportem przekazywana jest do pralni. Po tej czynności odzież ponownie dociera do automatu z odzieżą.

Wszystkie działania są rejestrowane, a więc obsługa personelu nie jest konieczna.

To również jedna z form zarządzania daną placówką, gdyż odnotowuje wszelkie czynności i działania oraz zbiera informacje dotyczące dystrybucji odzieży tj. ilość wydanej odzieży, komu została wydana, kiedy zwrócona.

To także narzędzie usprawniające dystrybucję artykułów BHP.

Główne atuty systemu szaf vendingowych:

  • Dostęp do produktów blisko stanowiska pracy Użytkownika;
  • Pojedynczy system wydawania produktów;
  • Sprawowanie kontroli nad użytkownikiem odzieży;
  • Zapewniona ochrona, a także pełna dostępność do produktów 24h/7dni w tyg.
  • Zdalny dostęp;
  • Zautomatyzowana koordynacja zaopatrzeniem;
  • Obniżenie zużycia produktów;
  • Całkowita kontrola i możliwość szczegółowej analizy ruchu dot. zwrotów, pobrań i zaopatrzenia.

ZASADA DZIAŁANIA

Identyfikacja użytkownika

Klient ( użytkownik) dokonuje logowania przy pomocy swojej karty lub wpisanego kodu na ekranie dotykowym. Po zalogowaniu otrzymuje możliwość dostępu do operacji i artykułów zdefiniowanych specjalnie dla niego. Użytkownicy bez uprawnień nie mają możliwości korzystania z dystrybutora artykułów.
Selekcja operacji
Uprawniony użytkownik dokonuje wyboru właściwej operacji. Mogą to być: uzupełnienie, pobranie lub też zwrot odzieży. W dalszej kolejności Klient dokonuje wyboru właściwego artykułu wraz z wyborem odpowiedniej jego ilości w sztukach. System odblokowuje lokalizacje z dostępem do wybranej ilości artykułów.

Wysokojakościowy system daje dodatkowo możliwość opisu,  wyświetlenia zdjęć produktów,  ceny oraz ilości dostępnych sztuk.